MTX Thunderpro 10" 2-Way Full Range Speaker Cabinet 100W RMS M119-TP1100
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
M119-TP1100
Maximum Purchase:
19 units
Single 10"e; Two Way Professional Loudspeaker/ PA System with 19mm tweeter and 5-1/4"e; x 11-1/4"e; horn
Power Handling:
Peak: 200 watts
RMS: 100 watts
X-Radial horn
Ferrofluid cooled tweeter
PTC Tweeter protection circuity
Low frequency Port
Frequency Response: 66-20,000 Hz
8 ohms impedance